FAQ
Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:49 pm


Autor Mesaj
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Game of thrones  |  Scris: Mar Apr 02, 2013 11:35 am
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
Am trait o mare dezamagire apropo de Game of thrones (GoT)...
Personal cred ca s-a ajuns prea departe cu o anumita concurenta ce nu-si are subiect.
Concret: sunt mare fan GoT (fiecare cu pasarica lui, eu am un stol!) si, inca de anul trecut dupa ce am atras atentia unui anumit domn ca sunt way off, m-am nervat si am urcat ep 10, ultimul din seria 2, aici, la noi - mi s-a parut ca aici se promova calitatea, acum sunt sigur! Mai exista si pe alt site o sub buna (fara termenii specifici din carte, in rest, insa, buna! si le-am multumit acelor oameni de-a lungul timpului), dar ei se nervau de faptul ca ceilalti urcau mintenas mizericala lor si intarziau si cu cateva zile...
Asa ca, dupa cum ati remarcat, am inceput o reclama agresiva pt GoT dintr-un singur motiv: ca oamenii sa inteleaga ca aici vor gasi ceva de calitate!
Insa am remarcat ingrozit ca, cu cateva mici exceptii, multi (zeci de mii, zau asa! sau rili, cum preferati) au luat prima sub aparuta care e way off rau de tot: si gramatical, si vocabular, si termeni - jenanta.
Mi-a trecut acum si, pt voi, cei ce apreciati calitatea va recomand variantele repack 720p si XviD AFG de la episodul 1, iar aici voi posta mereu varianta flawless... sau aproape, mai scapa mereu cate ceva :yes:
Tot aici astept si accept comentarii nerauvoitoare despre orice sub la GoT, insa nu vreau sa devina un topic in care sa facem baza de altii...
Numai de bine!

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Ultima oară modificat de dr.MI pe Mar Apr 02, 2013 3:21 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
bursucel
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Mar Apr 02, 2013 11:57 am
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mar Iul 05, 2011 12:26 pm
Mesaje: 27
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
Doctore, n-am sa adaug si aici ce ti-am trasmis deja ieri pe chat. Pot spune numai ca acel comentariu, unde m-am simtit vizat direct, era dat naibii de incorect. Sfatul meu e sa mai citesti o data, cu foarte mare atentie, comentariul meu de pe subs legat de primul episod si apoi stam de vorba. Pentru ca, asa cum te-ai simtit tu lezat de comentariul meu lasat acolo, la fel m-am simtit si eu lezat de comentariul tau. Pentru ca nu ai citit cu atentie ce am scris acolo si nu ai interpretat deloc. Te asteptai la mai mult de la mine? Oare crezi ca nu ma asteptam sa fii si tu mai atent?


Sus
claus68
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Mie Apr 03, 2013 6:40 pm
dr.MI, cine apreciaza calitatea la o traducere, va avea rabdare pana o vei scoate tu.
Si ca sa fiu sincer, episodul l-am vazut cu subtitrarea ta. Sunt unul dintre cei cărora le place calitatea :yes:


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Mie Apr 03, 2013 7:39 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
In prima scriere de la acest topic poate am fost neclar - am trait o mare dezamagire - se referea la mine, in rest, am vorbit la plural, nu neaparat in numele amandurora, adica al meu si al lui Kprice care este "partasa si coautoare" la acest proiect pe care il vom continua impreuna, lucru pentru care ii multumesc. Si ma bucur ca, indiferent de echipe si orgolii, putem aprecia calitatea...
Numai de bine!

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Lun Apr 08, 2013 1:56 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
Vă recomand episodul 2 care a apărut azi cu întârziere din motive obiective...
Numai de bine!
PS: Gata şi ultimele retuşuri pentru variantele cu rezumatul episodului precedent, 720p Immerse, AFG etc.

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Lun Apr 15, 2013 3:55 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
Gata şi ultimele retuşuri la episodul 3. Enjoy!

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Game of thrones  |  Scris: Vin Apr 26, 2013 7:55 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
De azi, aveţi şi episodul 4, corectat pentru variantele cu sursă evolve.

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România