Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:24 pm



Autor Mesaj
amper
Mesaj  Subiectul mesajului: Banshee  |  Scris: Mie Mar 13, 2013 11:49 am
Minunati-va cum imi apar traducerile la Banshee, pe gunoiul ala de site = titrari.ro.
"Traducator: Specif. in sub
Uploader: Below "
Interesant e ca in majoritatea subtitrarilor nu imi apar DELOC creditele.
(Si Below babuinul, e asa de tont ca a scos diacriticele.)
Daca se considera ca am fost prea vulgar, se poate sterge acest subiect.
Sunt prea revoltat si nu m-am putut abtine.


Sus
amper
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Mie Mar 13, 2013 1:29 pm
M-ai convins. Nici nu mai intru pe site-ul ala
si n-o sa mai am motive de enervare.
Mersi mult pentru interventie.
Imi place ca esti echilibrata si cu bun simt.
Am sa-ti urmez exempul.


Sus
catabeg
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Mie Mar 13, 2013 9:33 pm
Gunoierul de serviciu ar vrea să-ţi rezolve problema, dar:
1. Nu văd nicăieri pe forum reclamaţia ta.
2. M-am uitat prin suburi şi am văzut trecut un traducător: amper. Nu e corect? Dacă nu e, te rog intră pe forum şi spune-ne cine trebuia să fie.
3. Am văzut vreo două suburi fără diacritice. Ca s-o rezolvăm, voi avea nevoie de suburile originale, că nu se apucă nimeni să pună diacriticile de la zero.
4. Mulţumim pentru aprecieri.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Joi Mar 14, 2013 7:43 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Colega, imi pare rau. Sincer. Pentru ca tie (voua) ti (vi) se pare normal ca la voi pe site la traducator sa fie mentionat altceva in afara traducatorului. Exista vreun traducator "Specif. in sub" al respectivului serial? Tie ti-ar placea daca la noi pe site traducerile tale (voastre) ar fi urcate cu mentiunea "Specif. in sub" la traducator (si eventual fara diacritice)? Nu este vorba de ce scrie in subtitrare, ci pe site. Speram sa intelegi.
De asemenea, imi mai pare rau ca afirmi ca nu poti indrepta situatia, pentru ca autorul nu a facut reclamatie la voi pe forum. Nu poti spune ca nu stiti nimic, tocmai ai postat aici despre subiect si totusi nu ai luat nicio masura. Ca sa stii, nimeni nu e obligat sa intre la voi pe forum. Nici macar pentru a face o reclamatie.
Consider indreptatita indignarea lui Amper. Si, de asemenea, nu ma mira ca nu luati nicio masura.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Joi Mar 14, 2013 10:45 pm
Motivul este intemeiat, insa atitudinea lasa de dorit. Asta voia sa sublinieze Catabeg. In primul rand, cand ai o reclamatie, te adresezi partii in cauza. Eu asa stiam. Daca nu vrei sa-ti faci cont, poti ruga pe cineva de la voi din echipa sa ne informeze pe forum, ne poti contacta prin PM (dupa cum vezi, multi avem cont aici). Conform teoriei tale, Avo, nici noi nu suntem obligati sa intram pe acest forum, ca sa stim de doleantele omului. Nu cred ca au fost cazuri in care nu s-au luat masuri, atunci cand ni s-au adus la cunostinta anumite probleme. Vorba lui Kprice, tonul face muzica.

Si as mai adauga doua lucruri:
1. Titrarile nu au fost luate de aici, ci de pe regielive. Daca acolo nu era trecut autorul, nici in titrarile de pe site nu avea cum sa apara.
2. Arhiva a fost modificata, dar mai simplu sa zici ca nu s-a luat nicio masura, decat sa verifici. Probabil in graba, a uitat sa modifice "Specif. in sub".

Cu respect, un alt gunoier de serviciu.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Vin Mar 15, 2013 9:51 am
Mai pe scurt, vă doare în cot dacă se urcă ceva în mod greşit la voi pe site. Asta rămâne de văzut dacă doar noi avem parte de tratamentul ăsta sau toată lumea.
Atâta săriţi "în sus" că vreţi să fie bine între noi, dar nu cumva să vă autosesizaţi când apar astfel de situaţii, findcă, hai să fim sinceri, vă place când apar astfel de probleme. De aici şi atitudinea lui amper.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Vin Mar 15, 2013 10:58 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Alexynho scrie:
Motivul este intemeiat, insa atitudinea lasa de dorit. Asta voia sa sublinieze Catabeg. In primul rand, cand ai o reclamatie, te adresezi partii in cauza. Eu asa stiam. Daca nu vrei sa-ti faci cont, poti ruga pe cineva de la voi din echipa sa ne informeze pe forum, ne poti contacta prin PM (dupa cum vezi, multi avem cont aici). Conform teoriei tale, Avo, nici noi nu suntem obligati sa intram pe acest forum, ca sa stim de doleantele omului. Nu cred ca au fost cazuri in care nu s-au luat masuri, atunci cand ni s-au adus la cunostinta anumite probleme. Vorba lui Kprice, tonul face muzica.

Si as mai adauga doua lucruri:
1. Titrarile nu au fost luate de aici, ci de pe regielive. Daca acolo nu era trecut autorul, nici in titrarile de pe site nu avea cum sa apara.
2. Arhiva a fost modificata, dar mai simplu sa zici ca nu s-a luat nicio masura, decat sa verifici. Probabil in graba, a uitat sa modifice "Specif. in sub".

Cu respect, un alt gunoier de serviciu.


Dragi gunoieri, ca principiu, nimeni nu poate fi obligat sa se adreseze hotului cu rugamintea ca hotul sa il repuna in drepturi. E putin ciudat. E datoria voastra sa verificati ce se urca la voi si sa repuneti autorii in drepturi, asta daca va considerati un site serios. Am scris despre asta de nenumarate ori.
Desigur, nici voi nu sunteti obligati sa intrati aici, dar repet, sunteti obligati de bunul simt sa verificati si sa stergeti/modificati cand este cazul. Nu intereseaza pe nimeni de unde a luat uploaderul vostru respectiva subtitrare. Dar este grav cand doi gunoieri de serviciu intra aici pe site si in continuare la voi pe site autorul este "Specif. in sub".
La fel de grav este ca abia in urma postarii mele ati inlocuit arhiva. Cand a postat gunoierul anterior, arhiva era nemodificata si a lasat sa se inteleaga ca nu are nici cel mai mic gand sa o modifice. Abia ieri seara a inlocuit cineva de la voi arhiva.
Poate modificati si pe site, poate aveti totusi de gand sa repuneti autorul.

Ataşamente:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 41.61 KiB | Vizualizat de 19568 ori ]


Poate printul asta iti arata si tie ce aveti pe site.

Nu era mai usor ca in loc sa discutam la nesfarsit si sa ii reprosati traducatorului ca nu a postat la voi pe forum reclamatia lui, sa inlocuiti arhiva si sa editati autorul?
Asteptam sa editati autorul pe site.
:clap2:
Cu multumiri pentru

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Vin Mar 15, 2013 11:26 am
Si toate astea nu crezi ca se puteau rezolva intr-o maniera civilizata ? Trebuie neaparat sa ne jignim intre noi si sa ne aratam cu degetul la orice greseala ? Moderatorii nostri isi fac treaba asa cum pot, nu au timp sa verifice chiar totul. Sunt oameni cu serviciu, iar timpul liber prefera sa i-l aloce familiei in detrimentul subtitrarilor/site-ului. Nu sunt ca mai tinerii vostri moderatori care au timp sa acorde timp site-ului neconditionat. De aceea rugam sa fim anuntati pe forum atunci cand se iveste o problema. Se rezolva.

Unul dintre motivele pentru care poate nu s-a rezolvat pana acum e ca... restul nu au stiut de problema. Si drept sa-ti zic, nu am avut pe cine sa anunt, intrucat ieri nu am vazut niciunul dintre moderatori pe mess (atat cat am stat si eu).

Va fi modificat acel "Specif. in sub" cu care sunt de acord ca nu ne face cinste.


Cat despre tine, bai3tzash, eu zic sa recitesti ce am scris eu si ce ai inteles tu.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Banshee  |  Scris: Vin Mar 15, 2013 12:34 pm
Am înţeles corect şi îmi menţin afirmaţiile.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România