FAQ
Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:02 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Mie Noi 10, 2010 9:35 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
dorula scrie:
Am sperat ca adminul acestui site, care conform nick-ului are pregatire juridica, a auzit de dreptul la imagine. In urma discutiei particulere pe care am avut-o si in care i-am explicat ca nu am nicio legatura cu acest plagiat, am sperat ca numele meu nu va fi alaturat acelei liste. Din pacate m-am inselat. La mai bine de o saptamana de la discutia respectiva, numele meu apare in continuare ca autor al plagiatului, fara a se aduce vreo dovada palpabila ca as avea ceva de-a face cu acest lucru. De data asta, in sfarsit, sunt de acord cu Kprice: "Rusinica!"


Imi pare rau ca nu ai inteles discutia pe care am avut-o. Ti-am spus atunci ca numele tau A FOST pus pe lista (in sensul ca am aratat cine semneaza plagiatul), si nicidecum ca va fi pus sau nu va fi pus. Asa ca speranta ta ca "numele nu va fi alaturat acelei liste" era tardiva si fara obiect.
Sigur, te cred pe cuvant ca nu ai "nicio legatura cu acest plagiat" (in afara faptului ca il semnezi).
Nu am spus nicio clipa ca voi sterge eventual numele tau din lista celor patru care semneaza plagiatul respectiv. Si nici nu vad rostul. Doar am aratat cine il semneaza. Daca nu voiai sa fii intre cei patru, nu trebuia sa semnezi subtitrarea plagiata.
In discutia noastra privata, mi-ai spus ca nu stiai ca ceilalti or sa fure si ca, mai mult, nu ar fi avut niciun sens. Chiar nu stiai ca aia fura? Aminteste-ti te rog de cate ori te-au plagiat. De cate ori am luat impreuna atitudine impotriva obisnuitelor furturi subs.ro.

dorula scrie:
Kaprice, imi permit sa spun ca ai mari carente la limba romana, daca in mintea ta, autor = complice. :book:


Nu vad niciunde ecuatia autor = complice in postarea lui kprice.
Mai mult, profit de ocazie sa arat ca dpdv legal, si complicitatea se pedepseste.


dorula scrie:
Pe baza aceleaisi experiente mentionate anterior, nu cred ca esti cea mai potrivita sa vorbesti despre demnitate. Asta-i un termen ce-ti este strain :coolio:


Din punctul meu de vedere, Kprice a dovedit mult mai multa demnitate decat tine. Imi pare foarte rau s-o spun. A ramas alaturi de noi. Nu a plecat la vreo discutie mai aprinsa cu vreun coleg de echipa. Lumea poate nu stie ca dupa ce ai plecat din aceasta echipa, ai refuzat sa mai urci traducerile tale aici, desi, tot intr-o discutie particulara, mi-ai promis ca o sa faci acest lucru.
Poate fi numita demnitate urcarea traducerilor tale pe site-ul care te fura in permanenta? Eu cred ca nu.

dorula scrie:
Shadow, ca intotdeauna ma coplesesti cu eruditia ta si nu cred ca era nevoie de traducere, dat fiind ca acest forum este vizitat de oameni inteligenti, dar vorbesti de consecinte. Care ar fi acestea? O sa-mi dati glontul? Oprobiul in piata publica l-ati exersat deja.
6. Mi-e greu sa cred ca tu verifici ce fac colegii tai la o subtitrare la care colaborezi si nu mergi pe incredere, mai ales dupa munca depusa la o subtitrare facuta la casca, cand esti epuizat mental, recte sa iei aceeasi subtitrare realizata de altcineva, sa vezi daca nu cumva partenerul a furat de la respectivii.
7. Faza cu aruncatul pisicii, scuza-ma, dar oricat m-am chinuit, n-am inteles-o. Nu-mi aduc aminte sa fi aruncat vreo pisica in curtea cuiva, mai ales ca-s mare iubitor de animale. Dar sincer, nu mai mira sa-mi puneti in carca ceea ce nu fac. Probabil ca astea-s indicatiile de sus. :smartass:

In rest, sa auzim numai de bine!


Din pacate, nu avem ce face altceva decat sa scriem pe site si pe forum ca suntem plagiati. Poate in felul asta, cei care fura, tocmai de teama murdaririi imaginii la care te refereai anterior, sa nu mai plagieze. Astea sunt singurele consecinte care se pot intampla celor care plagiaza. Daca nu te deranjeaza, continua sa traduci cu plagiatori (repet, crezandu-te pe cuvant ca nu ai plagiat tu).

PS: replica cu "Probabil ca astea-s indicatiile de sus." nu ma obosesc sa o comentez.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dorula
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 1:18 am
Se pare ca deliberat ocoliti cu totii esenta problemei. Nu sunt trecut in postul initial al Avocatul31: complice, autor al subtitrarii, asa cum eronat incercati sa induceti ideea, ci autor al plagiatului. Autorul acelui post ar trebui sa stie ca trebuie dovedit ca eu sunt autorul plagiatului, asa cum scrie el. N-o face si stie foarte bine ca nu o poate face, dar insista din dorinta de a ponegri. Este si o vorba veche ce spune ca razbunarea e arma prostului. Si pentru ca veni vorba de proverbe, i-as aduce aminte lui Kprice care vad ca-i o foarte buna cunoscatoare a domeniului, dar da dovada de mojicie atacand "coliba" incropita de mine, ca tot o vorba romaneasca spune cam asa: Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Ceea ce faci tu se numeste atac la site, nu ce fac eu. Eu nu-mi permit sa judec site-ul vostru, iar daca am pareri contradictorii fata de ale voastre, nu inseamna ca atac site-ul. Dar si aici ca si in rest, intelegeti ce vreti voi nu ceea ce sta scris negru pe alb. Cat despre tine Shadow, am incercat sa nu te jignesc, chiar sa te protejez, dar virulenta atacului tau m-a lasat perplex. Nu cred ca are rost sa vorbesti de demnitate, tu care stai, asa cum singur recunosti, in umbra lui Kprice. Mandria ta barbateasca m-a lasat din nou perplex.
In final, am o singura rugaminte, si promit ca nu mai intervin, intrucat ce am avut de spus, am spus. N-aveti decat sa ma porcaiti in continuare, am inteles care e trendul. Rugamintea ar fi ca incepand de acum, sa nu mai urcati nicio subtitrare realizata de "plagiatorul" Dorula, pe site-ul vostru, altfel ma voi vedea nevoit sa anunt peste tot ca sunteti hoti de subtitrari.De altfel, ar fi trebuit s-o faceti de mult, intrucat conform logicii voastre, eu fiind un plagiator, voi deveniti complici prin gazduirea plagiatorului, deci sunteti autori ai plagiatului alaturi de mine. Cum va suna asta? Sunteti plagiatori si voi? Daca raspunsul e afirmativ, inseamna ca m-ati judecat corect, daca nu, inseamna ca nu ati incercat decat sa faceti o magarie. Si Avo, reciteste convorbirea noastra si ai sa vezi ce ai promis, n-are rost sa fac publica o discutie particulara. Daca nu o mai ai in arhiva, anunta-ma si ti-o trimit oricand doresti.
Ramaneti sanatosi si sa auzim numai de bine.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 2:21 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Estenta problemei este urmatoarea: semnezi o subtitrare plagiata. Restul sunt discutii. Am spus ca te cred ca nu ai plagiat tu. Am spus ca nu am reusit sa gasesc in partea a doua a subtitrarii (dupa linia 700) nicio linie identica intre cele doua subtitrari. Probabil partea a doua este facuta de voi. Dar ramane esenta, semnezi ca autor o subtitrare plagiata!
Nu trebuie sa dovedesc nimic altceva. Faptul ca semnezi o subtitrare plagiata este suficient. Trebuie doar dovedit plagiatul, si cred ca am facut asta.
Sper sa intelegi ca nu te ponegresc, nu am nimic cu tine si nici nu ma razbun (nici nu as avea de ce). Mai mult, imi pare rau ca ai ajuns sa traduci impreuna cu plagiatori consacrati (constient de asta!) si imi pare rau ca semnezi o subtitrare plagiata.

dorula scrie:
Rugamintea ar fi ca incepand de acum, sa nu mai urcati nicio subtitrare realizata de "plagiatorul" Dorula, pe site-ul vostru, altfel ma voi vedea nevoit sa anunt peste tot ca sunteti hoti de subtitrari.De altfel, ar fi trebuit s-o faceti de mult, intrucat conform logicii voastre, eu fiind un plagiator, voi deveniti complici prin gazduirea plagiatorului, deci sunteti autori ai plagiatului alaturi de mine. Cum va suna asta? Sunteti plagiatori si voi? Daca raspunsul e afirmativ, inseamna ca m-ati judecat corect, daca nu, inseamna ca nu ati incercat decat sa faceti o magarie.


Iti garantez ca n-am urcat si nu voi urca niciodata o traducere facuta de tine pe acest site. iti garantez ca nici kprice sau shadow nu fac asa ceva. Daca urca cineva din aceasta echipa traduceri realizate de tine pe acest site, este posibil sa fi luat exemplul noilor tai prieteni, care reusesc incredibila performanta sa urce pe site-ul lor traducerile noastre la cateva minute dupa ce apar aici, minute in care au timp sa editeze si creditele! Urmareste te rog durata in timp dintre aparitia traducerii tale si ora la care se urca la noi. In concluzie, nu sta nimeni de la noi la panda dupa traducerile tale sau ale altcuiva, asa cum se face pe siteul in jurul caruia orbiteaza site-ul vostru.
Iti promit ca atunci cand vor disparea toate traducerile noastre de pe siteul cu care aveti o puternica legatura de dragoste, voi fi primul care voi lua la rand toate traducerile tale pentru a le sterge.
Pana atunci, orice subtitrare plagiata urcata aici va fi stearsa, fie ca apari drept coautor sau nu.
Facem noi o magarie aratand ca o anumita traducere care este semnata si de tine este plagiata? Magaria o reprezinta plagiatul. Chiar daca eu te cunosc de mai multi ani si cred ca nu ai plagiat respectiva subtitrare, faptul ramane: semnezi o subtitrare plagiata

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Larra
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 8:11 am
Dorula, o simpla completare. viewtopic.php?f=15&t=778 :yes:
Been there, done that. Daca vrei o confirmare a corectitudinii acestor oameni care lucreaza pentru acest site, citeste acolo. Am trecut exact prin ce ai trecut tu, m-am luptat la fel de mult pentru a-mi spala numele si cu toate ca fac parte din aceasta echipa acum...sa zicem ca n-am avut parte de vreun tratament preferential.


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 10:28 am
Nu m-am bagat pana acum, dat fiind faptul ca sunt prietena, si DA, pot sa spun prietena, si cu echipa mea, si cu Dorula (pe care, apropo, il si respect). Cred insa ca ar fi cazul sa inchidem subiectul si sa nu ne mai tiganim ca la usa cortului. Daca ar fi dupa mine, v-as bate pe toti si dupa, v-as pune la aceeasi masa sa beti o bericioaica, sa va impacati. Nu arunc si nu scutesc pe nimeni de vreo vina, insa stim cu totii ca Dorula nu plagiaza. Restul e IRELEVANT. Ce traducere semneaza si alte chestii. La fel cum stiu ca nici colegii mei NU PLAGIAZA, la fel si colegii mei si toata lumea stie ca Dorula NU PLAGIAZA. Gata, please, haideti sa incetam.

Pentru ca nu am activat in topicul asta, am sa rog un alt admin sa il inchida.


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 11:30 am
Ce voiam sa scot in evidenta era un singur lucru: Dorula nu plagiaza. Si cu asta am spus tot.


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Joi Noi 11, 2010 11:38 am
Nu trebuia sa semneze alaturi. Daca a facut-o, macar sa fi recunoscut ca are parte din vina, pentru ca daca esti complice chiar fara sa stii, tot complice esti. In schimb, a inceput sa vorbesca despre altceva. Iar aia cu rusinica... :excl:


Sus
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Wall Street: Money Never Sleeps (2010)  |  Scris: Mar Noi 30, 2010 5:48 pm
Imi pare rau sa vad ca ati ajuns aici. Era o vreme cand pe acest site 60% din premiere erau semnate Dorula. Cred ca a avut o contributie covarsitoare la ce reprezinta site-ul subtitrari-noi azi si cred ca ati exagerat cu acuzele. Faptul ca el a ales un alt drum, ca a facut probabil si greselei, nu anuleaza toata munca depusa pana acum. Consider ca ar fi fost o dovada de caracter sa nu-l asezati pe aceeasi treapta cu ceilalti in conditiile in care stiti ca nu plagiaza. Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau, va respect si va apreciez pe toti cei care ati participat la discutie, sunteti niste traducatori foarte buni, ai celui mai bun site de subtitrari din Romania in momentul asta, si cred ca atacul atat de agresiv asupra unui om care a avut o contributie importanta la cresterea popularitatii echipei voastre nu e tocmai potrivita.
P.S. Felicitari OZapacita!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România