Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:30 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Dum Mar 30, 2014 5:44 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Alexynho scrie:
Ai încercat să te scoți, dar n-ai reușit. Subtitrarea a fost preluată de pe subs. De ce ? Pe site-ul nostru, am trecut la traducător: Pinhead & Alexynho. El traducea prima parte, eu a doua. După ce am făcut episodul 3 singur și i-am spus că e posibil să traduc singur restul sezonului, Blackbird mi-a zis că a inversat traducătorii pe subs și a trecut: Alexynho & Pinhead. Dacă uploaderul Clean ar fi preluat suburile de pe titrari, așa cum susții, de ce a trecut la traducător: Alexynho/Pinhead ? Iei suburile dintr-o parte, dar treci traducătorii din partea cealaltă ?
Eu am fost cel care a șters echipa din subtitrare, mi-am asumat greșeala și am remediat-o. Eu zic să v-o asumați și voi și să nu dați imediat vina pe vecinul. My two cents.


Nu inteleg... Intai spui ca subtitrarea cu echipa sincronizatorului stearsa nu a fost luata de la voi de pe site, iar apoi recunosti ca tu esti cel care a sters-o. Esti sanatos? Serios, ma ingrijorezi...

Alexynho scrie:
Așa-i la seriale. Când pui o singură subtitrare, da, îi treci pe cei din subtitrare, dar când pui o arhivă întreagă, treci exact ce scrie în descriere, nu-ți rezervi dreptul de a modifica vreo ceva fără înștiințarea traducătorilor.


Tu chiar crezi ce spui? Din nou ma ingrijorezi...

Legat de stergerea contului agentului, este vina lui ca a intrat pe un forum plin de idioti (nu toti, marea majoritate). Este dreptul vostru sa stergeti ce conturi vreti. Chiar ma bucur ca i-ati sters contul. Nu isi mai pierde vremea pe acolo.
Nu ma implic in certurile voastre, dar il fac admin pe forum pe agentuoo7. Va avea puterea sa-ti stearga contul, daca doreste. De ce? Poate pentru: "Îmi pare rău că, pentru a doua oară, n-am fost eu cel care ți-a dat BAN. Dar nu-i nimic, te mai poftesc pe la noi. Poate voi avea și eu ocazia într-un final. Cu asta, mi-am încheiat pledoaria. Pe data aviatoare !".
Asa ca este posibil sa nu ne mai vedem aici pe forum. Te salut cu respect.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Apr 01, 2015 10:57 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Poate mai trece pe aici si dl Distel ca am vazut ca pe site-ul domniei sale nu are de gand sa raspunda.
Stiu de pactul in care ramane echipa, dar de ce sa nu completam intelegerea si in momentul cand o subtitrare este preluata de aici sa ramana cu creditele intacte? Intelegerea sa aiba efect si in sens invers, bineinteles.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Sep 02, 2015 8:54 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Daca ma poate face si pe mine cineva sa inteleg acest lucru :excl: Contorizarea la acest site (subs.ro) se face sau nu in timp real :excl: De ce zic asta?
M-am uitat azi la una din subtitrarile de pe aces site, iar descarcarile nu se contorizau in timp real. Posibil sa fie trecut pe automat (daca exista asa ceva) la un anumit timp stabilit sau auto-mana :excl:
Concret...un anumit numar de descarcari (de exemplu 0) timp de cateva minute nu s-a inregistrat nimic, dintr-odata sare cu 10 peste...iar trec alte cateva minute si nimic, din nou sare cu 10 peste...acelasi lucru si a treia oara. Hai sa descarc si eu odata, zic, cand ma uit la contorizare neschimbata, mai descarc de doua ori, contorizarea neschimbata (dupa fiecare descarcare am dat F5 la pagina, ca sa evitam discutiile ulterioare :rolleyes: ). Curios totusi ca dupa 1-2 minute de la descarcarile mele sare cu 11 peste si mai apoi cu 3...am mai continuat sa ma uit cateva minute si cand am vazut aceeasi situatie m-am plictisit si am iesit. Singura mea greseala, si imi pare rau ptr, este ca nu am cronometrat timpul intre actualizari.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Sep 02, 2015 6:27 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Procedee marca subs :excl:
Traducatorii serialulul Lost Girl conform subtitrari-noi sunt:

Imagine

Pe site-ul subs:

Imagine

:clap2:

Rog un admin de acolo sa modifice conform episoadelor traduse.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Sep 02, 2015 7:08 pm
Am intrat din dorinţa lui Phantom pentru a vă anunţa că Wanderer şi Phantom sunt una şi aceeaşi persoană.
Cei de pe subs.ro ştiu asta, acum v-am anunţat şi pe voi.

Toate cele bune şi "vânătoare" bogată :v: de glume şi alte năzbâtii pe net.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Sep 02, 2015 9:54 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Imagine

Una si aceeasi persoana :excl:
:bangin:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mie Sep 02, 2015 10:48 pm
Da, exact! Una şi-aceeaşi persoană. ( nu poţi compara suburile la ep diferite, fie vorba între noi :biggrin: )


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Joi Sep 03, 2015 10:38 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Multumim de anunt, am facut corecturile necesare la arhiva.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Joi Sep 03, 2015 11:47 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
dani67 scrie:
Da, exact! Una şi-aceeaşi persoană. ( nu poţi compara suburile la ep diferite, fie vorba între noi :biggrin: )

Vroiam sa scot in evidenta ca sunt doua persoane diferite. Primele 8 au un traducator si al 9-lea alt traducator. Si ma rog altfel cum as fi putut arata, fara a compara episoadele.
Doamna draga, cred ca era suficient primul mesaj, nu sa fii ironica in asta. Si ma rog de cand ai devenit mesagerul celor de pe subs!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Phantom_sub
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Joi Sep 03, 2015 3:20 pm
Traducator

Membru din: Mie Sep 02, 2015 6:58 pm
Mesaje: 10

Neconectat
Eu am rugat-o pe dani. Eu sunt si Wanderer. Ti-am spus prin mesaje private pe mess, pe facebook. I-am spus si lui avo. Nu aveam cont aici si am rugat-o eu. O zi buna.

_________________
M-am retras!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România