Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:39 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)  |  Scris: Sâm Mai 14, 2022 4:28 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
De vreo 2-3 saptamani am gasit zeci de sincronizari preluate de titrari.ro, adica chixtrari.ro, din care au sters apoi linia cu cei care au sincronizat, ca sa lase impresia ca sincronizarile au fost facute de ei. Am postat la acest topic vreo 10 sincronizari facute de noi care au fost astfel furate de ei. Lipsa lor de reactie m-a pus pe ganduri. Ca urmare, am verificat si am observat ca ei fac asta de ani de zile! Cred ca se si intreaba: "Ce l-a apucat pe Avocatul31 sa ne acuze acum de furt, ca noi facem asta de multi ani?". :crazy:
Am scris intr-o postare anterioara la acest topic ca o sa luam si noi aceeasi masura, o sa stergem linia cu cei care sincronizeaza la ei pe site si ca le sugerez celor care sincronizeaza si urca pe chixtrari.ro sa urce pe alte site-uri (serioase) daca vor sa aiba creditele intacte. :yes: Am cautat personal la ei pe site orice sincronizare nou aparuta, dar... surpriza, in 3 saptamani nu am gasit niciuna! Toate sincronizarile care apar la ei pe site sunt "preluate". Ca urmare, am abordat alta tactica. Inseram in textul fiecarei sincronizari o linie ascunsa, ca sa-i facem de rahat. Astfel, la sincronizarea pentru versiunea WEB a filmului Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022) au inghitit precum pestii sanitari replica de la linia 336: "Hptii de sinocrnizari 'loveste' din nou". Speram ca userii lor au observat. Stiu ca or sa citeasca ce am scris acum si or sa stearga linia respectiva, dar nu conteaza, le uram lectura placuta la fiecare sincronizare pe care o fura de la noi de pe site. :clap2:

Ataşamente:
Fantastic Beast-chixtrari.ro.jpg
Fantastic Beast-chixtrari.ro.jpg [ 407.7 KiB | Vizualizat de 10181 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)  |  Scris: Mar Mai 24, 2022 7:39 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Tu chiar crezi ca-i intereseaza ce text inserezi tu in subtitrare!? Gandeste-te ca am mai facut ceva de genul, acum ceva timp cu o linie inserata cu site-ul, si la verificare am gasit acea linie. Am semnalat acum ceva vreme si faptul ca dupa ce faceam o sincronizare, o gaseam pe alte site-uri cu cateva sutimi in plus sau in minus si cu numele altcuiva.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România