Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Apr 26, 2024 7:54 pm



Autor Mesaj
mihai257
Mesaj  Subiectul mesajului: Ștergere adresă mail din subtitrări  |  Scris: Mar Dec 27, 2022 10:06 pm

Membru din: Mar Dec 27, 2022 1:37 pm
Mesaje: 3

Neconectat
Salut, am tradus câteva filme și seriale, iar în textul subtitrării las la sfârșit de obicei o adresă de email pentru sugestii/recomandări/orice soi de feedback.

Am văzut că această adresă de mail e ștearsă în arhivele a trei uploaderi care conțin traducerile mele: Ruby2hora, Clean și Anonim. Întrucât nicăieri în afară de acest site nu am văzut acest lucru, se pare că cei trei uploaderi o șterg intenționat și nu o preiau modificată de altundeva.

Cea mai recentă e subtitrarea de la Litvinenko, uploader Clean
https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=73719

În pozele atașate în partea dreaptă se află linia din traducerea mea, iar în partea stângă subtitrarea modificată de cei trei.
Ataşamente:
Loriginalvssters.jpg
Loriginalvssters.jpg [ 27.55 KiB | Vizualizat de 3334 ori ]



În aceeași situație sunt și
Charite sezonul 3, uploader Clean - https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=73524
Ataşamente:
C3Originalvssters.jpg
C3Originalvssters.jpg [ 22.97 KiB | Vizualizat de 3334 ori ]


Charite, Sezonul 2, uploader Clean - https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=68051
Ataşamente:
COriginalvssters.jpg
COriginalvssters.jpg [ 24.83 KiB | Vizualizat de 3334 ori ]


Și mai sunt:

Super Pumped, uploader Anonim - https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=72718
Putin's War in Ukraine, uploader Clean - https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=73034
Twist of Fate, uploader Ruby2hora - https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=71458


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ștergere adresă mail din subtitrări  |  Scris: Mie Dec 28, 2022 3:49 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Salut, am rugamintea sa-ti urci personal traducerile aici si se vor evita discutii de acest gen, nimeni nu iti va umbla in subtitrare.
O sa vorbesc cu uploaderii, acest gen de linie in traducere nu se poate considera o reclama la un site anume.
Iti doresc spor in ceea ce faci!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
mihai257
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ștergere adresă mail din subtitrări  |  Scris: Mie Dec 28, 2022 11:33 pm

Membru din: Mar Dec 27, 2022 1:37 pm
Mesaje: 3

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Salut, am rugamintea sa-ti urci personal traducerile aici si se vor evita discutii de acest gen, nimeni nu iti va umbla in subtitrare.
O sa vorbesc cu uploaderii, acest gen de linie in traducere nu se poate considera o reclama la un site anume.
Iti doresc spor in ceea ce faci!



Salut, mulțumesc, însă ceea că mă îngrijorează pe mine e motivul pentru care au făcut asta. De ce anume ? M-am uitat la activitatea lor și se pare că au început brusc să șteargă adresa de contact la începutul toamnei, după ani de zile de upload-uri normale. Li s-a întâmplat ceva la un moment dat ? Știu ei oare că fac ceva greșit ?

Acest motiv misterios este cel care generat această discuție și mă tem că soluția urcării personale a traducerilor nu va face decât să-l ascundă, fără să-l rezolve. Dacă n-aș fi observat eu, probabil că ar fi continuat multă vreme în felul ăsta. Și nu mi-am verificat decât propriile subtitrări. N-aș vrea să transmitem semnale pe care să le interpreteze prost. Cred că ar fi mai util să aflăm motivul pentru care fac asta, dacă au înțeles că ceea ce fac e greșit sau nu și să-i lăsăm pe ei îndrepte situația.


Ca o paranteză, tot vorbesc de trei uploaderi, dar, datorită faptului că urcarea subtitrărilor aici nu e condiționată de existența unui cont, s-ar putea să nici nu fie trei și nici măcar aceiași uploaderi.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ștergere adresă mail din subtitrări  |  Scris: Joi Dec 29, 2022 11:05 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Salut, au fost discutii la un moment dat sa nu lasam nimic din ceea ce inseamna reclame, plecand initial de la discutia cu siturile de subtitrari si mai apoi cu cele de filme online, dar se pare ca unii au inteles altceva. Politica site-ului este sa lasam subtitrarile intacte daca sunt urcate de autor. Vin insa cu o precizare, nu vreau sa se faca abuz din asta, caz in care se vor sterge link-urile.
Situatia ta am transmis-o la 2 uploaderi, nu toti au cont aici (ai ghicit, poate urca cineva si fara cont). Dupa cum am spus, mail-ul in subtitrare nu este reclama.
Revin si la tine cu rugamintea sa-ti urci singur traducerile, evitam astfel orice discutie, si intelege-ne ca nu putem suraveghea pe cei fara cont.
Sa ne auzim cu bine!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
mihai257
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ștergere adresă mail din subtitrări  |  Scris: Joi Dec 29, 2022 11:10 pm

Membru din: Mar Dec 27, 2022 1:37 pm
Mesaje: 3

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Salut, au fost discutii la un moment dat sa nu lasam nimic din ceea ce inseamna reclame, plecand initial de la discutia cu siturile de subtitrari si mai apoi cu cele de filme online, dar se pare ca unii au inteles altceva.


Am înțeles. E clar acum.

agentuoo7 scrie:
Situatia ta am transmis-o la 2 uploaderi, nu toti au cont aici (ai ghicit, poate urca cineva si fara cont). Dupa cum am spus, mail-ul in subtitrare nu este reclama.


Mulțumesc. Mă bucur că s-a lămurit.

agentuoo7 scrie:
Revin si la tine cu rugamintea sa-ti urci singur traducerile, evitam astfel orice discutie

Din diverse motive, nu cred că-i oportun. S-a lămurit confuzia cu adresa de email, e în regulă.

agentuoo7 scrie:
si intelege-ne ca nu putem supraveghea pe cei fara cont.


Da, e ok.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România