Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Sâm Apr 20, 2024 3:46 pm



Autor Mesaj
Ionut
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Sâm Iul 31, 2010 3:56 pm
La episodul 6 ..din pacate sunt multe fraze netraduse..eu unul decat sa ma uit asa la un film prefer subul in engleza.Departe de mine gandul de a te jigni dar aceea subtitrare este o bataie de joc...doua fraze la inceput..doua la mijloc si gata subtitrarea hai sa o urcam pe site ca asteapta lumea subtitrarea.Nu asa se face o treaba calumea.Daca ai cumva suburile in engleza te rog sa le urci pe forum sa le descarc ca inteleg serialul mai bine decat in limba koreeana.Multumesc


Sus
Adr1an1123
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Sâm Iul 31, 2010 9:44 pm
Ionut, iti inteleg supararea si imi cer iertare fata de tine si fata de ceilalti care au descarcat subtitrarile traduse de mine.
Insa te rog sa ti minte cate lucruri: eu am cautat si rascautat subtitrarile in engleza, si iti spun tie si altora de pe acum ca nu exista subtitrari in engleza complete suta la suta. Fac tot ce pot pentru a le completa pentru fiecare episod; am mai spus-o, eu si alti traducatori facem totul pe GRATIS, si nu merita ca eforturile noastre sa fie terfelite de niste "babe" care stiu doar sa critice. Daca esti un fan si vrei sa ajuti mai bine contribui/ajuti sau taci.
Asadar, cer ajutor celor care vor ca acest serial sa fie tradus in continuare. Pot la fel de simplu sa renunt sa le mai pun pe subtitrari-noi.ro si sa le pastrez doar pentru mine.
Imi cer inca odata iertare fata de cei pe care i-am dezamagit, dar asta este situatia. Daca vreti subtitrarile in engleza, hardsub, pot posta un link.
Cam atat!


Sus
Ionut
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Sâm Iul 31, 2010 11:02 pm
Cu ce putem ( pot )sa te ajut? Scuzele si parerile de rau chiar nu isi au rostul.Eu inteleg perfect ca tot ce faceti voi este GRATIS dar asa cum ti-am mai spus ma multumesc si cu suburile in engleza..am vazut acum un an Empress Chun Chu cu sub. in engleza si am fost foarte multumit.Problema mea e ca nu le gasesc la acest minunat serial si imagineaza-ti cum ma simt (vb aici in numele meu )cand astept cu nerabdare sa scoti cate un episod si dezamagirea mea cand nu inteleg mare lucru din film decat <<Atacati>>. Te inteleg perfect ca subtitrarile nu sunt complete si crede-ma ca nu fac parte din acele <<babe>> care critica sa se afle in treaba si da ordin toata ziua pe chat sa apara cat mai repede alte suburi.Astept sa ma anunti cu ce pot sa-mi aduc contributia la acest minunat serial iar daca pot te ajut cu cea mai mare placere.


Sus
Ionut
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Sâm Iul 31, 2010 11:11 pm
Si revin:) Yi San am vazut ca a fost inceput tot de tine...si la-i lasat in urma.Am vazut jumate din el cu subul in romana si mai am 3 episoade si il termin cu subtitrarea in engleza :) Am o curiozitate..de ce va apucati de tradus 3-4 seriale in acelasi timp cand le puteti face cate unul pe rand? Eu unul daca ma apuc de o treaba...duc acea sarcina la bun sfarsit si abia atunci incep alta.Poate ma lamuriti si pe mine ma refer la tine si la Carinna. Si cam atat pe seara asta


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Dum Aug 01, 2010 1:23 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Adr1an1123 scrie:
Pot la fel de simplu sa renunt sa le mai pun pe subtitrari-noi.ro si sa le pastrez doar pentru mine.


Eu cred ca tu confuzi o critica (intemeiata sau nu), facuta cu buna credinta (sau nu) de catre un singur user (interesat sau nu), cu pozitia acestui site. Atat noi, cat si eu personal iti multumim pentru subtitrarile pe care le realizezi si pe care le urci aici. Consideri ca faci o treaba foarte buna pentru iubitorii genului, desi, recunosc, nu ma numar printre ei.
Inteleg ca subtitrarile in limba engleza sunt incomplete. Cu atat mai mult consider ca ceea ce faci este meritoriu, iar eventuale linii lipsa din subtitrari sunt de inteles.
De asemenea, stiu ca vor fi intotdeauna nemultumiti in legatura cu serialele. Ar dori ca serialul pe care il urmaresc ei sa fie tradus cat mai rapid, iar la o eventuala ramanere in urma la vreun serial, incep sa critice. Stiu asta pentru ca si eu am sase seriale de care ma ocup (intre filme, sincronizari, administrare site etc).
Ca sa nu mai spun ca unii useri nu pot intelege ca avem si serviciu si viata personala.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
mrvic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Dum Aug 01, 2010 8:53 am
as vrea si eu un link de unde sa iau subt in engleza ptr serialul Dae Jo Yeong
l-as putea lua de aici.
caut de multa vreme acest lucru si multumesc anticipat.
deasmenea multumiri ptr ce faceti si nu-i mai bagati in seama pe carcotasi...


Sus
beny_sir
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Dae Jo Young/Dae Jo Yeong  |  Scris: Joi Aug 12, 2010 11:35 pm
salut adr1an ma bucur ca nu ai renuntat este un proiect foarte mare si greu, poate totusi te va ajuta cineva oricum eu il astept cu nerabdare mult succes.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România