Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 7:19 am



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Vin Iun 11, 2010 6:56 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Furtul de subtitrari este specific site-urilor mici. Unele site-uri, mai mult ca sigur si acesta la care te referi (nu-i dau numele pentru ca nu merita), fura chiar ei trecand alti autori. Adica ei sunt cei care schimba autorul din subtitrari, dupa care le reurca la ei, eventual avand trecut la uploader nickul noului "traducator". Site-ul ala este un site de hoti, nu ma feresc sa o spun. Pana si faptul ca are trecut la traducatori "Mentionat in subtitrari", in loc sa fie trecut autorul. De multe ori am avut surpriza ca atunci cand deschideam o asemenea subtitrare sa vad ca lipseste din ea autorul, cu toate ca scria ca e "mentionat in subtitrare".
"Echipa lor asiatica" de traducatori nu se poate compara cu cei care traduc filme si seriale asiatice de pe acest site, din aceasta echipa.
Asta e, sunt si vor fi multe site-uri mici care se marginesc sa fure munca altora. Eu spun ca trebuie ignorati.
In ceea ce te priveste, cred ca trebuie sa continui. Faci o treaba foarte buna. :clap2:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Vin Iun 11, 2010 7:26 pm
stiu...am observat ca multe site-uri se ocupa cu furtul de subtitrari , cu autorul ,,mentionat in subtitrari" ... Se dau si ei mari traducatori... oricum multumesc pentru cuvintele frumoase :biggrin:


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Vin Iul 09, 2010 1:15 pm
mda...iar am avut o ,,surpriza nemaipomenita"... dupa un timp de pauza, salmonella iar s-a apucat de furat subtitrari si se lauda cu toate episoadele mele de pana acum :cry: si ma deranjeaza... :unsure:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iul 10, 2010 12:11 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ha, are un nume predestinat pentru furt ; "salmonella" :crazy:
Acum serios, va trebui sa te obisnuiesti si sa te simti mandra. O sa te mai fure/plagieze multi. Asta iti dovedeste tie ca esti importanta, ca ceea ce faci faci bine. Hotii sunt si vor exista, adevarata problema este complicitatea site-urilor unde acestia urca. :closedeyes:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iul 10, 2010 6:53 pm
exact... asta e adevarat... trebuie sa ma obisnuiesc...ce sa fac...


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România