Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:25 pm



Autor Mesaj
Analistul
Mesaj  Subiectul mesajului: Prison Break: The Final Break (2009) Verdict: FURT!  |  Scris: Dum Iul 26, 2009 11:12 am
Va supun atentiei un nou furt. Cine credeti ca poate fi autorul? Acelasi site subs.ro.
Am analizat sincronizarea facuta de voi la versiunea Prison.Break.The.Final.Break.DVDRip.XviD-WiDE, cu cea urcata de ei a doua zi pentru aceeasi versiune.
Mentionez ca aceasta versiune are secvente in plus fata de versiunile anterioare. Am observat traducerea si adaugarea de catre voi a liniilor in plus. In mai multe locuri. Pentru a nu incarca mai mult decat este nevoie forumul, ma opresc doar la un pasaj introdus de voi, care se regaseste si in versiunea "sincronizata" de ei.
Ataşamente:
Varianta originala.JPG
Varianta originala.JPG [ 55.31 KiB | Vizualizat de 8292 ori ]

Ataşamente:
Comparatie suburi.JPG
Comparatie suburi.JPG [ 98.53 KiB | Vizualizat de 8294 ori ]


Timpii diferiti ai celor 2 subtitrari se explica usor astfel: baietii au luat sincronizarea de la voi de pe site (cu liniile adaugate de voi), au resincronizat-o desi era sincronizata (doar pentru a-i schimba timpii), si apoi au semnat-o ei). Resincronizarea cu Subtitle Workshop dureaza 5 secunde.

Un singur verdict poate fi: FURT!


Ataşamente:
data site.JPG
data site.JPG [ 68.68 KiB | Vizualizat de 8292 ori ]
Sus
tiberiu26
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Prison Break: The Final Break (2009) Verdict: FURT!  |  Scris: Dum Iul 26, 2009 11:18 am
Site Admin

Membru din: Dum Mai 24, 2009 11:03 pm
Mesaje: 25

Neconectat
Mde, nu este prima data cand fura sincronizari. Asa cum scriu de obicei la comentariile subtitrarilor furate, fie nu stiu, fie nu pot, fie le este lene sa sincronizeze.

Ataşamente:
autori sincronizare.JPG
autori sincronizare.JPG [ 29.73 KiB | Vizualizat de 8289 ori ]


Atunci cand insa furi sincronizari si te semnezi ca fiind autor...
Pe de alta parte, credeam ca se opresc din furat dupa ce au fost prinsi.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România