FAQ
Acum este Sâm Mai 11, 2024 9:32 am


Autor Mesaj
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: The Blind Side  |  Scris: Lun Dec 14, 2009 9:56 pm
Mi-a placut din toate punctele de vedere. Sandra Bullock stralucitoare in filmul asta, cu un rol care i se potriveste foarte bine. Filmele biografice sunt de multe ori plictisitoare dar acesta a reusit sa ma tina in fata calculatorului de la inceput pana la sfarsit. Poveste despre visul american in toata splendoarea lui. Din punctul meu de vedere 9 fara rzerve.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Mie Dec 16, 2009 1:21 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Da, aceeasi parere. Sandra Bullock intr-un rol magistral, film cu accente de drama, comedie si cu happy end. Mi-a facut placere sa-l traduc.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Joi Dec 17, 2009 8:39 pm
Multumim pentru traducere!


Sus
dkk
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Dum Dec 20, 2009 6:12 pm
din pacate inca nu lam vazut .. sper sa fie frumos :) pe cat e de laudat acest film :D


Sus
streszau-el padrino
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Sâm Ian 23, 2010 1:32 am
Una dintre putinele drame care a reusit sa-mi smulga, si nu mi-e rusine s-o recunosc, cateva lacrimi. Felicitari Avo si Thunder pentru subtitrare. ;)
9,5/10


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Sâm Ian 23, 2010 5:33 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Multumim. Tradus dupa sonor. :oops:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 3:44 am
De putine ori am fost pus in situatia de a nu comenta corect un film. Aceasta este una dintre ele. Filmul aduce in discutie trei din cele mai frecvente teme ale filmului/vietii/civilizatiei americane moderne: crestinismul, fotbalul si caritatea albilor buni fata de negri. Nu neg ca e o poveste frumoasa si nici nu as vrea sa jignesc pe cineva, dar firul epic mi s-a parut oarecum insipid. Ma asteptam la mai mult dupa ce, acum cinci ani, John Lee Hancock a venit pe marile ecrane cu stilatul "The Alamo", dar se pare ca in America rasismul inca se vinde bine, si implicit anti-rasismul. Daca e de vazut, acest film va fi vazut gratie Sandrei Bullock. Sincer, o preferam in "The Proposal", sau chiar in "Crash".
Nota mea: 6/10.


Sus
persana
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 4:20 pm
Miau, cand mai aveti timp, colegi, sa vedeti un film? :o ca me nu are timp :|


Sus
persana
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Blind Side  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 4:54 pm
ma uit la chuck, fata, e un prieten vechi si cunoscut :mrgreen: dar culmea, pe tv il cheama altfel, miauuuuuuuuuuuu :evil:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România