FAQ
Acum este Mie Mai 08, 2024 6:35 am


Autor Mesaj
Cristian25
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Joi Noi 18, 2010 12:39 pm
Inca n-am apucat sa vad acest film (care si eu cred ca e de exceptie, sau cel putin asa pare din trailere) . Eu incerc pe cat posibil, sa urmaresc filmele doar in HD. Desi e lansata versiunea 720p, claritatea nu m-a satisfacut, asa ca voi astepta o alta versiune.

Un film bun, trebuie sa se urmareasca intr-o claritatea foarte buna :blush: .


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Joi Noi 18, 2010 8:52 pm
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 74

Neconectat
Exista deja si o versiune 1080p. Mai mult nu se poate !!!
Si frumos se spune REZOLUTIE ...nu claritate. :yes:
Sunt totusi curios ...pe ce fel de monitor te uiti ?
720p este rezolutia transmisiilor de televiziune HD.
Adica vrei sa spui ca TVR HD nu se vede bine ?
mihai29


Sus
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Lun Noi 22, 2010 7:26 pm
Pentru mine e cel mai bun film pe anul asta. Mi-a adus aminte de Minority Report.


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Lun Noi 29, 2010 11:13 pm
Da, oameni buni, "Inception" este un film care merita vazut. Are un scenariu interesant, atent elaborat, demn de statutul de opera cinematografica. Intr-o perioada in care multe filme par a fi scoase din cine stie ce groapa de gunoi, din parcul rece al peliculelor, acesta despre care vorbim este unul original. E un merit deosebit. Mai departe chiar decat acest merit - filmul vorbeste despre Creatie si re-Creatie, un subiect oarecum tabu pentru civilizatia americana; e greu de crezut ca filozofia se adreseaza publicului cu un nivel de trai ridicat, dar iata ca acest film indrazneste, pune semne de carte, marcheaza teritorii care pana acum nu au fost explorate, ridica deopotriva controverse si naste laude, intr-un cuvant, face ce trebuie sa faca un film.

Mr. Leonardo s-a regasit intr-un rol bun; nu de exceptie, dar bun. Imi este destul de clar ca se apropie de apogeul carierei. Tanarul din "Titanic", amintit de antevorbitorii mei, a disparut. Era de asteptat. Nu poti spune un basm si apoi sa-l cataloghezi drept Oscar winner.

Nota mea pentru acest film: 8/10.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România