Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:00 am



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Lun Aug 15, 2022 9:57 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Daca inteleg eu bine, faci parte dintre aceia cu creierele spalate care cred ca evreul Zelenski este nazist. Care cred ca toti cei din Ucraina sunt nazisti. Care cred toata propaganda rusa care o citesc pe internet, fara sa o treaca prin filtrul ratiunii. Probabil ca crezi ca Ucraina a invadat Rusia, si probabil esti revoltat ca ucrainienii ucid rusi nevinovati, violeaza rusoaice si fura tot ce apuca de prin Rusia. Prietene, este exact invers. Te asigur ca daca intr-adevar era asa cum crezi, eram primul care punea pe site steagul Federatiei Ruse.
Inchei invitandu-te sa nu ne mai deranjezi cu stupizeniile tale. Locul tau nu este pe acest site. Multumesc.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
panseluta
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Vin Aug 26, 2022 9:28 am
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Joi Sep 16, 2021 3:11 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Avocatul31 scrie:
Daca inteleg eu bine, faci parte dintre aceia cu creierele spalate care cred ca evreul Zelenski este nazist. Care cred ca toti cei din Ucraina sunt nazisti. Care cred toata propaganda rusa care o citesc pe internet, fara sa o treaca prin filtrul ratiunii. Probabil ca crezi ca Ucraina a invadat Rusia, si probabil esti revoltat ca ucrainienii ucid rusi nevinovati, violeaza rusoaice si fura tot ce apuca de prin Rusia. Prietene, este exact invers. Te asigur ca daca intr-adevar era asa cum crezi, eram primul care punea pe site steagul Federatiei Ruse.
Inchei invitandu-te sa nu ne mai deranjezi cu stupizeniile tale. Locul tau nu este pe acest site. Multumesc.



Ma bag si eu ca musca: cu ce ajuta steagul Ucrainei pe un site de subtitrari romanesti? Ia AK-ul si mergi la ei daca vrei sa ajuti cu adevarat!

Am sa-ti zic ce ma deranjeaza pe mine la steag, tehnic vorbind: pe notebook-ul meu de 13", cand intru pe site, site-ul nefiind proiectat sa fie "responsive" la tipul de dispozitiv de pe care se intra, pe 80% din ecran imi apare steagul. Pe telefon (OnePlus 7 Pro) imi da crash Chrome numai la acest site, numai de cand cu steagu. Ca sa intru de pe telefon trebuie sa intru cu Firefox si mie imi place Chrome.

Ce ma deranjeaza la ucrainieni: in relatiile diplomatice cu Romania, Ucraina s-a pisat pe noi de cate ori a avut ocazia. Mie mi se pare ca n-ai interactionat prea mult cu astia aciuati in Ro de cand cu razboiul.
In parc: ies cu copiii, ai lor parca sunt salbatici. Urla, musca, zgarie, numai probleme.
In mall: mai mult se vorbeste in ucrainiana decat in romana, nu mai ai loc de ei la mese, ma mai duc si eu la un KFC traditional romanesc si sunt peste tot!!
In tren: sa nu circuli cu trenul!! pentru ca sunt peste tot, au transport gratuit si mai sunt si jeguri, cand e trenu plin sa te dai sa stea ei ca sunt privilegiati!
Asta e, statul roman se pisa pe drepturile noastre si in plus trateaza lichelele externe regeste.

Dar eu platesc impozitele de 2 ori. Pentru ca am 2 job-uri. Pentru ca 1 salariu nu-mi ajunge. Si statu imi ia CAS si CASS de 2 ori dar nu-mi da vechime dubla sau tratament special la spital. Pentru ca il loc sa se directioneze profiturile statului in curul nostru se redirectioneaza in curul strainilor. Pentru aia au bani. Pentru noi nu. Nu-ti convine... poti sa pleci din tara! (replica standard)

Deci ma deranjeaza steagu si din punct de vedere tehnic si personal.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Aug 28, 2022 7:44 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
1. Nu am mai primit pana acum nicio plangere referitoare la problema tehnica cu steagul.
2. Ma bucur ca esti o fina (fin) cunoscatoare (cunoscator) a relatiilor diplomatice intre Ucraina si Romania.
3. Nu pot fi acuzat de lipsa de interactiune cu ucrainienii de la inceperea razboiului. Am avut cazati la mine acasa o mama cu copilul ei.
4. Ideile precum ca nu ai loc de ucrainieni nu-ti fac cinste.
5. Banuiesc ca nu ai copii. Cum poti sa sustii ca doar copiii ucrainienilor musca, zgarie si fac numai probleme?
6. O alta idee gresita este ca statul ne ia noua banii si ii da refugiatilor din Ucraina. Stiu sigur ca s-au primit fonduri europene special pentru asta. Asadar, poti sa ramai linistit (a), CAS si CASS de care aminteai, se duc doar la lichelele de romani.
Te rog sa nu mai dezvoltam acest subiect.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
valipod
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Noi 13, 2022 3:34 pm
Traducator

Membru din: Sâm Mai 02, 2020 11:26 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Cumva n-am găsit o secțiune de bug-uri. Există?
De fiecare dată cînd adaug o subtitrare, deși scriu imdb-id, titlul nu se păstrează și subtitrarea apare cu (0). Restul detaliilor sînt acolo (an, regizor, actori, etc). Vezi https://www.subtitrari-noi.ro/index.php ... 1&id=73157 (probabil între timp cineva o va corecta)
Ce naiba fac greșit? Sau avem un bug?


Sus
Godfather
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Noi 13, 2022 3:59 pm

Membru din: Mar Iun 20, 2017 6:06 pm
Mesaje: 135

Neconectat
sal e simplu pui doar codul format din cifre din tot linkul imdb si iti apare filmul sau serialul respectiv.

_________________
https://t.me/pump_upp


Sus
burebista
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Dec 22, 2022 3:50 pm

Membru din: Mie Mar 31, 2021 11:31 am
Mesaje: 3

Neconectat
Nu e nemultumire, doar o intrebare. :)

Eu vad filme/seriale prin KODI iar subtitrarile le iau prin add-on-ul lui sarsaila. Folosesc doar Subtitrari-Noi.ro si ca backup subs.ro.
De luni add-on-ul nu mai gaseste nimic pe subtitrari noi. La mine n-am schimbat nimic in configuratie asa ca vroiam sa va intreb daca undeva intre duminica si luni s-au facut ceva schimbari la site.

Multumesc.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Dec 22, 2022 4:15 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Nu stiu despre ce add-on este vorba, dar posibil sa fie unul care are ca sursa trackerele si acestea au fost scoase de la recomandari. Daca este vorba doar de link direct subtitrari-noi.ro nu ar trebui sa fie probleme.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
burebista
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Dec 22, 2022 4:28 pm

Membru din: Mie Mar 31, 2021 11:31 am
Mesaje: 3

Neconectat
Multumesc frumos pentru raspuns.

Nu stiu cum functioneaza add-on-ul respectiv, stiu doar ca de luni nu mai gaseste rezultate pentru subtitrari-noi.


Sarbatori fericite tuturor. :beer2:


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Dec 22, 2022 8:05 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Am cautat acel add-on si m-am uitat in script, se pare ca sursa este si subtitrari-noi.ro. Nu stiu de ce nu merge, dar sfatul meu este sa reinstalez acel add-on, presupunand ca nu ai instalat versiune mai noua de kodi (am inteles ca sunt probleme cu trecerea de la o versiune la alta, asta am citit pe un forum).
Sa ne auzim cu bine!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
burebista
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Dec 22, 2022 9:33 pm

Membru din: Mie Mar 31, 2021 11:31 am
Mesaje: 3

Neconectat
Mulțumesc iar pentru implicare. :love:

Am KODI 19.3 instalat pe Android TV și Maven Nexus RC1 pe CCGTV. Pe ambele subtitrări-noi a încetat să funcționeze de luni fără să schimb nimic la niciunul, de aici am dedus că s-a schimbat ceva la site.

Subtitrările lui sarsailă caută în subtitrări-noi, subs, regielive, titrări.

Deocamdată asta e, nu pot da de sarsailă, pot doar să sper că-mi citește posturile pe Softpedia lol .

Încă o dată mulțumiri pentru ajutor și bunăvoință.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România