Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Apr 25, 2024 7:30 pm


Autor Mesaj
fremen71
Mesaj  Subiectul mesajului: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Joi Aug 06, 2009 7:09 pm
Buna. Caut filme romanesti mai noi - 1995 - 2009. Chiar daca multe lume nu le baga in seama, calitatea a crescut progresiv si, mai ales, e recunoscuta "afara", stiti cu totii . So, daca stiti pe unde se gasesc, please... Mersi!


Sus
Kprice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Joi Aug 06, 2009 8:45 pm
V-aş ruga să nu postaţi pe forum link-uri spre trackerele unde se găsesc filmele pe care le căutaţi, în schimb... în PM sunteţi liberi să vă faceţi de cap, că de-aia-s private. :mrgreen:

Dacă tot îţi plac filmele româneşti recente, pentru început îţi recomand Legături bolnăvicioase - 2006, cu Tudor Chirilă şi celebrul 4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile, în regia lui Cristian Mungiu. Iar dacă vrei ceva amuzant, merge şi "Poveste de cartier", e foarte amuzantă realizarea, le-a ieşit un hindi style micuţilor manelişti. :lol: :lol: :lol:


Sus
fremen71
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Vin Aug 07, 2009 7:05 am
Kprice scrie:
V-aş ruga să nu postaţi pe forum link-uri spre trackerele unde se găsesc filmele pe care le căutaţi, în schimb... în PM sunteţi liberi să vă faceţi de cap, că de-aia-s private. :mrgreen:

Dacă tot îţi plac filmele româneşti recente, pentru început îţi recomand Legături bolnăvicioase - 2006, cu Tudor Chirilă şi celebrul 4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile, în regia lui Cristian Mungiu. Iar dacă vrei ceva amuzant, merge şi "Poveste de cartier", e foarte amuzantă realizarea, le-a ieşit un hindi style micuţilor manelişti. :lol: :lol: :lol:


Da, sunt bune, le-am vazut pe toate cele propuse. In plus,mai este si "Boogie" - 2008 ( cu politistul adjectiv care e propunerea RO la Oscar ptr film strain, "Weekend cu mama" o drama in regia lui Stere Gulea. Alta comedie spumoasa este si "California Dreamin' ", un must-to-see romanesc! Vazute si placute, cum s-ar zice. Problema e ca mai sunt destule filme aparute in ultimii ani si, daca nu stai intr-un oras mare cu cinematografe bune, nu ai unde sa vezi filmele astea... Si, din pacate, noi stam intr-un oras mai mic si mai fara cinematograf ...


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 3:55 am
Si tocmai a castigat un film romanesc un mare premiu international. Sa adresam deci cele mai sincere felicitari regizorului si sa-i transmitem ca nu flieram nici macar atunci cand vrem sa fluieram.


Sus
al3x04
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 7:25 am
un alt film romanesc pe care l-am vazut in premiera la cinematograful din orasul meu a fost Nunta muta. E un film care m-a impresionat foarte mult, merita vazut!


Sus
stefania_const1
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 10:00 pm
vreau sa vad si eu "Eu cand vreau sa fluier, fluier"... ma poate ajuta cineva? multumesc anticipat!


Sus
stefania_const1
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 10:30 pm
mda, curiozitatea e mare!!! vreau sa vad si eu pentru ce a luat baiatul ala 2 premii, e ceva rau? :roll:


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Lun Feb 22, 2010 11:00 pm
Desigur ca nu e rau, e foarte bine. N-am vazut filmul, nu stiu daca are mai multa sau mai putina valoare cinematografica si/sau culturala, dar cu siguranta ma bucur pentru premiile acestea. Si sper sa mai reuseasca si in viitor filme premiate.


Sus
rob$on
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Filme romanesti ( mai noi de 1995/2000 ) - for addict  |  Scris: Joi Ian 31, 2013 8:26 pm
A fost sau n-a fost?
Regia Corneliu Porumboiu
:v:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România