Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Apr 19, 2024 5:12 am


Autor Mesaj
cribeligan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Sâm Dec 03, 2022 8:34 pm
Donator SNTeam

Membru din: Mar Ian 18, 2022 6:43 pm
Mesaje: 4

Neconectat
Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei.


Sus
Shadow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Sâm Dec 03, 2022 8:49 pm

Membru din: Sâm Dec 03, 2022 7:20 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Regret din suflet că după 11 ani de zile ăsta e motivul pentru care scriu iar pe forumul ăsta.
Avocatul31 a fost cel care m-a învățat să realizez o subtitrare, după ce mă chinuisem să traduc în notepad.
Fără îndrumarea lui, destinul meu ar fi fost cu totul altul.
A fost cel mai pasionat dintre toți traducătorii pe care i-am cunoscut și a reușit să adune o echipă minunată în acea perioadă, de care o să-mi amintesc mereu cu plăcere.
Îmi amintesc cu drag cum ne puneam ceasul să sune cât mai devreme ca să scoatem subtitrarea cât mai repede și bucuria pe care o aveam când reușeam să terminăm primii o subtitrare.

Mulțumesc, Cătălin, pentru îndrumare. Nu o să te uităm niciodată.

Sincere condoleanțe familiei îndurerate.


Ultima oară modificat de Shadow pe Sâm Dec 03, 2022 9:35 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
fulgeru
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Sâm Dec 03, 2022 9:11 pm
Avatar utilizator
Donator SNTeam

Membru din: Dum Dec 19, 2021 11:27 pm
Mesaje: 22
Locaţie: Oradea

Neconectat
mulțumesc pentru toți acești ani... RIP!


Sus
UrbanLegend
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 12:28 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Sâm Dec 03, 2022 10:37 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Mă simt groaznic pentru că trebuie să scriu în această rubrică, dar o fac pentru că mi-am amintit perioada frumoasă când făceam parte din echipa ta, convins și îndrumat de tine să-mi ating potențialul maxim în ceea ce îmi doream atunci să realizez... și am realizat! Îți mulțumesc pentru tot, în special pentru amintiri!
Și un lucru e clar, Universul nu poate exista fără inteligența ta sclipitoare, fără gândirea ta care punea totul in mișcare... Drum lin, Avo!

Îmi exprim toată compasiunea si solidaritatea cu familia care trece prin acest moment tragic.


Sus
_Kprice_
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 12:42 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Sâm Dec 03, 2022 9:36 pm
Mesaje: 2

Neconectat
E nedrept cât de repede se face prea târziu. Chiar dacă au trecut ani de când n-am mai vorbit cu el sau cu alți colegi traducători, astăzi ne-am căutat unii pe alții, pentru că Avo ne-a fost tututor și mentor, și prieten, și am simțit nevoia să-l regăsim printre amintiri. Am tradus peste 400 de titluri, în mare parte cu Avo, timp în care am fost mai mult decât colaboratori, am fost complici ai promovării mult prea controversatelor premiere. Au fost clipe de glorie efemeră, dar destul de multe și intense cât să înțeleg de ce era atât de pasionat de subtitrări. Iar cei pasionați de ceea ce fac sunt speciali, deosebiți, și clădesc lucruri ce dăinuie. O să-mi amintesc mereu cu prețuire și recunoștință de etapa în care, cu atâta generozitate, Avocatul31 mi-a permis să semnez subtitrări alături de el.

Drum lin spre o lume mai bună, prieten drag!


Sus
PREL GHENCEA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 6:58 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Dec 03, 2022 7:19 am
Mesaje: 1

Neconectat
O veste brutala si neasteptata care m-a intristat. Desi nu l-am cunoscut din comentariile lui i-am apreciat calmul echilibrul si dorinta de a-i ajuta pe ceilalti.Prin subtitrarile lui a tinut stacheta sus si ne-a obligat prin asta pe cei intrati mai tarziu in comunitatea de traducatori ocazionali sau nu sa tintim spre acelasi nivel. Va continua sa fie printre noi prin sutele de subtitrari de calitate facute. Sincere condoleante familiei. Drum lin spre stele, Catalin!


Sus
Nectarie Popa
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 9:51 am
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Lun Feb 24, 2020 6:21 pm
Mesaje: 29
Locaţie: Bucureşti

Neconectat
Dumnezeu sa-l ierte! Odihneasca-se in pace.


Sus
bit
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 10:44 am

Membru din: Sâm Dec 04, 2021 12:53 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Surprins am fost când am văzut știrea... Cred că într-un fel îl credeam veșnic, așa cum ne credem toți...
Mă bucur că l-am cunoscut atât cât am reușit să îl cunosc și să colaborez cu el atât cât am reușit.

Odihnește-te în pace!


Sus
Nick
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 12:27 pm

Membru din: Dum Dec 04, 2022 11:45 am
Mesaje: 1

Neconectat
Astăzi mi-a apărut această știre. Avocatul31 nu mai este printre noi. Nu l-am cunoscut,dar de câte ori am urmărit un film în care traducerea aparținea Avocatul31, știam că are o traducere mult peste alte traduceri. Am intrat aici în mod special pentru a-i aduce un omagiu.


Drum lin printre stele !



Condoleanțe familiei.


Sus
AlexC
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Condoleante  |  Scris: Dum Dec 04, 2022 2:43 pm

Membru din: Sâm Dec 03, 2022 12:32 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Despite all the beef and bs, imi pare rau sa aud vestea asta. Condoleante echipei.

Take his legacy higher.

Respecte si tarie, tuturor. Aveti grija de voi


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România