Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Dum Iul 25, 2021 3:14 pm

*  Reguli forum
:excl: Când uploadaţi o subtitrare sau cereţi traducerea unui film, nu uitaţi să menţionaţi titlul, anul şi link-ul imdb. Mulţumim. :)

Autor Mesaj
marcy50
Mesaj  Subiectul mesajului: Traduceri seriale peste 7.0 IMDb  |  Scris: Joi Aug 04, 2016 9:13 am
Aceste seriale au fost abandonate de catre traducatori ....
desi ele au iesit pe piata cam de multisor timp, au fost
lasate de izbeliste .... pacat, sunt toate cotate cu peste
7.0 IMDb, dar se pare ca alte filme mult sub aceasta cota
"au prioritate" inca de la o singura cerere ....
Asadar va rog si eu sa continuati cu o treaba inceputa dar
abandonata, sa incercam sa fim "europeni" care nu se
ineaca la mal ca .... stiti voi bine cine ...

Aquarius - Sezonul 2, episoadele 1-7 - 7.0 IMDb - unii nici nu au aflat ca Sezonul a inceput !
Chicago Med - Sezonul 1, episoadele 9-18 - 7.8 IMDb - treaba facuta 50%
American Crime Story - Sezonul 1, episoadele 6-10 - 8.6 IMDb - treaba facuta doar pe jumatate !
Gomorra- La serie - Sezonul 2, episoadele 7-12 - 8.7 IMDb - si ma uit ca mai vor sa faca inca 2 sezoane, si ma gandesc cind vor veni si titrarile pt ele ?
Orange Is the New Black - Sezonul 4, episoadele 4-13 - 8.3 IMDb - sezonul 4 a aparut tot deodata, dar treaducerile nici macar una pe saptamina !
Orphan Black - Sezonul 4, episoadele 8-10 - 8.4 IMDb - mai lipsesc 3 episoade sa se inchida sezonul, dar lipsesc cam demult, inca un abandon !
Turn-The Washington’s Spies - Sezonul 3, episoadele 2-10 - 8.0 IMDb - serial si sezon abandonat dupa doar traducerea unui episod !

Poate ca datorita criticilor mele nu voi vedea in veci aceste traduceri, sau poate ca da ...
Imi cer scuze daca am fost prea dur si ironic cu voi.
Spor la treaba

Sus
Paul
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Traduceri seriale peste 7.0 IMDb  |  Scris: Lun Iun 14, 2021 1:36 pm

Neconectat
Nu ne-am facut 'europeni' nici pana azi, iunie 2021! Delasarea este sport national pe aceste meleaguri, de la fotbal, pana la politica. Trebuie sa spunem insa ca exista cativa traducatori care se respecta pe ei insisi si pe utilizatorii muncii lor. Acestora le multumim si ii respectam la randul nostru!

Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă