Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 3:00 pm


*  Reguli forum
:excl: Când uploadaţi o subtitrare sau cereţi traducerea unui film, nu uitaţi să menţionaţi titlul, anul şi link-ul imdb. Mulţumim. :)

Autor Mesaj
Paul
Mesaj  Subiectul mesajului: Call the Midwife (2012), S08 - S11: IMDB 8.5 !!!  |  Scris: Sâm Iul 02, 2022 9:26 pm

Membru din: Joi Apr 08, 2021 2:01 pm
Mesaje: 35

Neconectat
https://www.imdb.com/title/tt1983079/?ref_=fn_al_tt_1
https://www.opensubtitles.org/en/ssearc ... vie-122172
Traducator: Robi
Uploader: robi


Ultima oară modificat de Paul pe Joi Iul 07, 2022 10:51 am, modificat de 2 ori în total.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Call the Midwife (2012), S08 - S11: IMDB 8.5, ABAND. 02.  |  Scris: Sâm Iul 02, 2022 9:30 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Traducatorul acestui serial, D-zeu sa-l odihneasca ca-i pomenim numele! Nu stiu daca mai intereseaza alt traducator pentru traducere...

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Paul
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Call the Midwife (2012), S08 - S11: IMDB 8.5, ABAND. 02.  |  Scris: Dum Iul 03, 2022 9:49 am

Membru din: Joi Apr 08, 2021 2:01 pm
Mesaje: 35

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Traducatorul acestui serial, D-zeu sa-l odihneasca ca-i pomenim numele! Nu stiu daca mai intereseaza alt traducator pentru traducere...


Acum am inteles situatia si regret pierderea traducatorului!

Imi permit sa mai amintesc in viitor de acest serial si poate ca sustinerea altor amatori, precum si calitatea filmului (IMDB 8.5 !) vor convinge pe cineva sa continue traducerea.

Sunt de acord cu acest punct de vedere:
' agentuoo7
2022-06-30 21:19:06
@golden, nu prea mai sunt filme "bune" de tradus. Traducatori sunt din ce in ce mai putini. Fiecare traduce ce prefera, ce-i place ochiului, nu-si chinuie neuronii cu o traducere sau un film care nu place. Cred ca de vreo 2 ani, cel mult 2 filme pe luna sunt vizionabile, unele au subtitrare retail, iar altele sunt traduse de amatori. Eu personal am fost dezamagit de multe filme super promovate. Producatorii au inceput sa forteze nota, sa ne bage pe gat unele chestii fara logica, fara legatura cu cele din trecut, bazandu-se pe ideea ca daca au efecte o sa placa. Ideea este ca sunt filme mai vechi care sunt mult mai vizionabile decat cele actuale si alea nu-s in vizorul niciunui traducator pe motiv ca nu vor avea descarcari, nu sunt apreciate de publicul din zilele noastre, astia cu supereroi si femei dezbracate, sau mai nou LGBT (vad ca si asta ni se baga pe gat mai nou).
'

Multumesc!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România