Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:00 pm



Autor Mesaj
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum să adaugi o subtitrare pe DVD  |  Scris: Mie Noi 04, 2009 8:38 pm
dar daca dupa demuxare coloana sonora are un delay de vreo 50.000ms cum il repar? muxman nu poate repara delayurile mai mari de 300ms. multumesc anticipat


Sus
Kprice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum să adaugi o subtitrare pe DVD  |  Scris: Dum Noi 08, 2009 12:19 am
Sincer, n-am intalnit niciun delay atat de mare si nici nu stiu care-i maximul pe care il poate rezolva MuxMan-ul, insa o solutie asa, pe ghicite, ar fi sa rezolvi un delay in mai multe etape, adica maximul suportat o data, dup-aia intri pe respectivul audio rezultat si-i mai dai delay ms-urile lipsa, si tot asa, editand mereu ultimul audio rezultat, pana ajungi la nr-ul total de ms indicat initial ca delay de MuxMan.


Sus
Redmax
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum să adaugi o subtitrare pe DVD  |  Scris: Mie Noi 11, 2009 4:08 pm
Decalarea mai mare de 300ms le rezolva frumosul program labpro, acolo ai 50 de secunde delay.
Sincer, mai bine te lasi, filmul e praf daca e asa mare, dar ma mir ca ai gasit asa ceva, de obicei asta era treaba pt. Kprice :lol: , ea are norocul asta !


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România