Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:33 pm



Autor Mesaj
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Sâm Dec 12, 2009 1:56 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
pentru cei care vor sa vada filmele pe dvd player si au probleme cu subtitrarea
se descarca "AVIAddXSubs" de aici http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php
uitati-va bine la pozele pe care le-am pus si faceti setarile cum le-am facut eu
daca vreti sa experimentati puteti sa va jucati la setari, singurul impediment este ca...
subtitrarea merge doar pe dvd player, pe calculator nu, calculatorul nu stie formatul XSUB
dar se rezolva si asta, exemplu: pe langa fisierul avi rezultat puneti si srt: Labor.Pains.2009.DVDRip.XviD.avi, si puneti si Labor.Pains.2009.DVDRip.srt, se vede ca am sters "XviD"din denumirea srt ca sa nu o ia automat dvdplayeru' sa va treziti cu 2 suburi pe ecran
Imagine

Imagine

inca ceva important: la Character Set selectati - East European ca sa vedeti si literele "s" si "t"

fisierul rezultat va fi .divx, click dreapta pe el, proprietati, si redenumiti extensia in avi, asta doar daca vreti
procesul dureaza 2 minute
programul nu converteste mkv, mp4, etc... in divx, doar il redenumeste, asa ca ardeti pe dvd doar formatele suportate de dvd playeru' din dotare

si important, lista playerelor care suporta xsubs http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs3.htm

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Ultima oară modificat de gioni666 pe Sâm Ian 23, 2010 10:53 am, modificat 1 dată în total.


Sus
mucalicios
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Vin Ian 22, 2010 5:20 pm
Tutorialul este bun :mrgreen:


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Dum Ian 24, 2010 1:06 pm
Se poate vedea si pe PC cu un player cerificat divX, cum ar fi DivX Player.;)


Sus
mucalicios
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Dum Ian 24, 2010 3:43 pm
sabian scrie:
Se poate vedea si pe PC cu un player cerificat divX, cum ar fi DivX Player.;)

Dacă vrei pune şi tu un link cu programul :D


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Dum Ian 31, 2010 10:55 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
multam de completare, Sabian
nu am stiut, e bine ca poti sa-ti aranjezi setarile cum vrei
eu m-am chinuit ceva, adica am stricat ceva dvd-uri pana l-am setat cum trebuie

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
3ller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Dum Mar 07, 2010 1:54 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 2:24 pm
Mesaje: 313

Neconectat
Uitati-va la adresa asta:
http://www.girlshare.ro/930748.5 :coolio:


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Mie Mar 10, 2010 12:35 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
bre, sa fim seriosi
inca folosesti porcariile de pe net???
vezi ca asa te umpli de virusi, eu a trebuit sa-i reinstalez windowsul unui prieten din cauza unui antivirus de asta nesimtit, cum deschidea calculatorul vroia sa i se instaleze, a zis ca a scanat si el ceva si i s-a infipt
asa ca foloseste bre un antivirus , parca ai mai zis tu o data ca nu folosesti antivirus ca nu-ti trebuie
eu am nod 32 cu licenta si nu-mi arata nici un virus
am postat si pe cateva trakere si nu s-a plans nimeni, si-l folosesc multi
nu mai pune poze aiurea sa sperii lumea, vezi ca ai tu virusi in calculator si ai executabilele virusate

asta ca sa vezi ca am folosit porcaria de virus total:

Imagine

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
3ller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Mie Mar 10, 2010 1:43 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 2:24 pm
Mesaje: 313

Neconectat
Din experienta mea programele anti virus care dau rapoarte fals-pozitive sunt McAfee-GW-Edition si eSafe ( care indica mai tot timpul suspicios file ). In schimb programele clasice nu prea dau avertizari fals-pozitive. La urma urmei este dreptul fiecaruia sa-si aleaga optiunea proprie. Eu doar am avertizat.
Chestia pe care mi-ai aratat-o este un truc de doi lei. Priveste: http://www.girlshare.ro/936917.3 Am folosit un fisier facut in notepad si i-am schimbat extensia in exe.
Daca zici ca executabilul la programul gasit de tine este curat, atunci comunica-mi de unde l-ai luat ca sa ne bucuram cu totii, daca nu las-o balta ca sunt satul de reinstalat OS-ul.
Apropo, nu imi amintesc cand am afirmat ca nu am nevoie de antivirus ?!


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Mie Mar 10, 2010 7:51 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
imi pare rau acum ca ti-am raspuns
esti gigi contra, omu' care umbla cu mici rautati in speranta de a isca un asa zis dialog
truc de 2 bani???, eu nu te-am jignit pe tine, acelasi lucru as putea sa-l spun si eu despre poza ta, te-ai gandit la treaba asta????, nu prea cred, limita de viteza
de unde iei programul??? citeste si o sa-ti dai seama, sau poate o sa vezi linkul
ca sa-mi aduc aminte sa nu-ti mai raspund la provocari, te-am adaugat in lista de useri blocati

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
3ller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum sa adaugi subtitrare pe avi in 2 min.  |  Scris: Mie Mar 10, 2010 12:56 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 2:24 pm
Mesaje: 313

Neconectat
Mai nene ! Am folosit adresa indicata de tine pentru a descarca softul AVIAddXSubs:
Citat:
pentru cei care vor sa vada filmele pe dvd player si au probleme cu subtitrarea
se descarca "AVIAddXSubs" de aici http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Evident ca dupa asta am scanat executabilul cu Virus Total ( este cel mai tare detector de virusi, online, pentru fisiere cu dimensiuni maxime de 20 MB ).
Raportul in urma scanarii, dat de a-squared, este asta: Trojan-Downloader.Win32.Genome.aebp!A2.
Puteai sa afirmi ca este un posibil raport fals-pozitiv si atat.
Daca ai fi avut instalat a-squared in loc de nod 32 nu stiu ce ai mai fi zis ?!
Eu am vrut sa atrag atentia asupra unei posibile amenintari si atat. In rest te felicit pentru tutorial. Din pacate mie nu-mi ajuta la nimic in conditiile astea.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România